Mūšio dėl Vesnoto 1.10 laidos apžvalga

2012-ųjų sausis. Ir vėl atėjo laikas šiam jauduliui, kurio ilgai laukėte – nauja stabili Vesnoto laida. Kūrėjų komanda didžiuodamasi išleidžia Mūšio dėl Vesnoto 1.10 versiją, laisvą ir atviro-kodo, ėjimais pagrįstą strateginį žaidimą su fantastine tema ir vaidmenų žaidimo elementais. Žaidimas prieinamas Microsoft Windows, Mac OS X ir įvairioms GNU/Linux distribucijoms.


Kas naujo Vesnote 1.10

Vesnoto ekranvaizdis

Žaidėjams

Google kodo vasaros 2010 ir 2011 projektų dėka atsirado naujas planavimo prie lentos režimas, kuris padeda susikurti planus vizualizuodamas samdymą, judėjimą, atakas ir t.t. Jis netgi leidžia dalintis planais su sąjungininkais daugelio žaidėjų žaidime.

Kadangi buvo pridėti keli vietovių tipai, o daugelis kitų buvo perpieštos ar atnaujintos, įskaitant ugnikalnius, animuotą vandenį, naujus papuošimus ir pilnai perpieštas pievas, Vesnoto mūšio laukas dabar daug gražesnis.

Daugelis dalinių, tokių kaip ropliai, dabar turi naujas stovėjimo animacijas. Kartu su nauju animuotu vandeniu, tai padeda įkvėpti gyvenimą į anksčiau beveik nejudantį mūšio lauką.

1.10 laidoje rasite visiškai perdarytą senosios Šiauriečių temos versiją, taip pat du naujus takelius: Mūšio epika ir Miško šventovė.

Kampanijos

Pridėjome naują kampaniją, Negyvas vanduo; joje žaidžiate jaunu vandeniu – savo karalystės sosto įpėdiniu; jūsų užduotis yra atremti nemirėlių invaziją ir išgelbėti savo tautą. Negyvas vanduo praleido šiek tiek laiko Wesnoth-UMC-Dev projekte, kuriame buvo sutvarkytas ir paruoštas tapti oficialia kampanija, taip, kaip kadaise Delfador memuarai.

Dauguma esamų kampanijų buvo daugiau ar mažiau atnaujintos ir patobulintos. Pavyzdžiui, perrašytas Pasakojimo apie du brolius siužetas, o keli Vesmeros legendos scenarijai perdaryti taip, kad žaidimas būtų dinamiškesnis ir turėtų geresnę mechaniką.

Daugelio žaidėjų žaidimas

Pridėta keletas naujų žemėlapių: Eterio nasrai, Arkanklavos citadelė, Tūkstančio geluonių įgula ir Ugnikalnis. Kiti žemėlapiai buvo atnaujinti ir pabalansuoti — pilnai išnaudojant naujus vietovių tipus.

Bendrai

Vesnoto ekranvaizdis
Vesnoto ekranvaizdis

Orkų įsiveržimas, Nusileidimas į tamsą, Ugnies skeptras, Vesnoto iškilimas ir Pietų sargyba turi naujus portretų rinkinius. Be to buvo pridėtas keletas bendrų portretų (pavyzdžiui, dauguma slibinų ir skeletinių nemirėlių), taigi vis labiau artėjame prie tikslo turėti geros kokybės grafiką visame žaidime.

Apšvietimo sistema dabar gali įvairias sritis apšviesti skirtingai, kad būtų geriau parodyti paros laiko efektai, ir, pavyzdžiui, urvus palikti tamsius dienos bėgyje.

Kad padėtume jums greitai atpažinti sulėtintus dalinius, dabar jie nuspalvinti žydrai.

Buvo padaryti įvairūs grafinės sąsajos patobulinimai. Pavyzdžiui, dabar galite šalinti daug priedų vienu metu naudodami varneles. Esminiai patobulinimai buvo padaryti atsižvelgus į tipografiją ir nuoseklumą. Be to, šoninė juosta buvo pakeista, norint ją padaryti patrauklesnę ir lengviau skaitomą.

Buvo pradėti du nauji vertimai: airių ir senosios anglų.

Turinio kūrėjams

Vesnoto ekranvaizdis

1.10 laida turi daug naujų galimybių turinio kūrėjams, tokių kaip išsilaikantys kintamieji, kurie leidžia priedų autoriams įrašyti duomenis į žaidėjų duomenų aplankus tolimesniam kitų turinio kūrėjų naudojimui arba ateinantiems kampanijos peržaidimams.

Žaidimo Lua galimybės buvo gerokai sustiprintos, kas leidžia turinio kūrėjams padaryti daug daugiau, nei jie galėjo 1.8 laidoje. Iš tiesų, vienas iš mūsų Google kodo vasaros projektų buvo pagerinti Lua galimybes susijusias su dirbtiniu intelektu.

Vietovių paletė buvo smarkiai praplėsta pridėjus naujų bazinių vietovių bei struktūrų ir papuošimų, leidžiančių žemėlapių kūrėjams kurti gyvesnius žemėlapius.

Google kodo vasaros projekto dėka, kuris vyko 2010 ir 2011-aisiais, dabar turime Vesnoto Eclipse įskiepį, kuris Eclipse programai suteikia visavertę integruotą programavimą aplinką skirtą WML, turinčią tokias galimybes, kaip sintaksės paryškinimą, gairių sulankstymą, autoužbaigimą ir kitas. Ji netgi turi priežiūros priemones, tokias, kaip wmllint ir wmlindent, o taip pat galimybę paleisti žaidimą ar žemėlapių redaktorių tiesiai norimame scenarijuje ar žemėlapyje.

Turinio kūrėjams padarėme naujus objektų ženkliukus — nupieštus tokiu pat stiliumi, kaip atakų ženkliukai; jie atvaizduoja tokius objektus, kaip eliksyrai, apsiaustai, šarvai ir brangenybės.

Parašius [language] valdantį kodą tapo įmanoma versti tinkintus atakų atstumo ir tipo pavadinimus.

Atsisiųsti

Mūšis dėl Vesnoto išleistas GNU Bendrosios Viešosios Licencijos (GPL) sąlygomis. Išeities kodas prieinamas iš wesnoth.org, kur jūs taip pat rasite kompiliavimo iš išeities kodo instrukcijas įvairioms operacinėms sistemoms. Paruošti paketai taip pat prieinami daugeliui populiariausių operacinių sistemų, įskaitant Microsoft Windows, Mac OS X ir GNU/Linux.

Naujausią informaciją apie atsisiuntimus galite rasti atsisiuntimų puslapyje. Ten pat bus patalpinti ir paketai bei instrukcijos kitoms platformoms, kai jie atsiras.

Jeigu jau turite ankstesnes žaidimo versijas, jus gali sudominti xdelta failų atsisiuntimas.

Daugiau informacijos